Руханки та рухливі ігри для дітей

Дата: 19 жовтня 2021 о 10:08, Оновлено 28 жовтня 2021 о 14:27
            Гра «Клейовий  дощик»
        Діти  стають  в  одну  лінію, ставлять  руки  на  пояс  один  одному  і  таким «паровозиком» (який  склеївся  дощовими  крапельками) починають  рух. На  шляху  їм  зустрічаються  різні  перешкоди: необхідно  переступити  через  коробки, пройти  по  імпровізованому  мосту, обігнути  великі  валуни, проповзти  в  кільце.
           Гра «Один, два, три – замри»
        Грає  весела  і  рухлива музика. Діти  стрибають  і  вільно  рухаються  в  такт  музиці. Раптово  музика  обривається, діти  завмирають  у  тих  позах, у  яких  їх  застала музична  перерва. Потім  через  1-1,5 хвилини  музика  знову  звучить  і  продов-жується  гра.
           Гра  «Кухарята»
        Усі  стають  у  коло – це  каструля. Зараз  будемо  готувати  суп (компот, вінегрет, салат). Кожний  придумує  чим  він буде (м’ясо, картопля, морква, сіль  і т.д.) ведучий  викрикує  по  черзі,  що  він  хоче  покласти  в  каструлю. Хто  взнав  себе, встрибує  в  коло, стрибнувши, бере  за  руки  попередніх. Гра  продовжується, поки  всі «компоненти» не  будуть  у  колі. У  результаті  виходить  смачне, красиве  блюдо.
            Гра «Качка, качка. гусак»
        Учасники  гри  стають  у  коло. Ведучий – в  середині  кола. Він  ходить  по  колу, указує  рукою  і  промовляє: «Качка, качка, гусак». Гусак  зривається  з  місця, тікаючи  в  протилежну  від  ведучого  сторону. Завдання  обох – швидше  зайняти  звільнене  місце. Уся  складність  гри  у  тому, що  в  місці  зустрічі  ті, що  змагаються, повинні  взяти  один  одного  за  руки, зробити  реверанс, посміхнутися і  привітати  один  одного: «Добрий  ранок, добрий  день, добрий  вечір!», і  встигнути  зайняти  вільне  місце.Дорослий  стежить  за  тим, щоб  кожний  учасник  побував  у  ролі  «гусака». Вітання  і  реверанси  повинні  виконуватися  чітко  і  голосно.
             Гра «Дракон»
Звучить  весела  музика.Діти  стають  один  за  одним  і  міцно  тримаються  за  плечі  один  одного. Перша  дитина – «голова  дракона», остання – «хвіст  дракона». «Голова дракона»  намагається  піймати «хвіст», а  той  вивертається  від  неї.
Зауваження:
1.стежте,  щоб  діти не  відпускали  один  одного.
2. стежте, щоб  ролі «голови  дракона»  і  «хвоста»                виконували  всі  бажаючі.
Гра «Доторкнися  до…»
         Усі  гравці  одягнені  по-різному. Ведучий  викрикує: «Доторкнися  до…синього!» Усі  повинні  миттєво  зорієнтува-тися,  знайти  в  учасників  у  одязі  щось синє і  доторкнутися до  цього  кольору. Кольори  періодично  міняються, хто  не  встиг – ведучий.Дорослий  стежить, щоб доторкалися  до  кожного  учасника.
Гра «Дзеркало»
         Дітям  пропонується  уявити, що  вони  ввійшли  у  магазин  дзеркал. Одна половина  групи – дзеркала, інша – різні  звірята. «Звірята»  ходять  повз  дзеркала, стрибають, кривляються – «дзеркала»  повинні  точно  віддзеркалювати  рухи  і  вирази  обличчя «звірят».
Гра «Рибалки  і  рибка»
       Чим  більше  учасників, тим  гра  цікавіша  і  корисніша, але  не менше  шести. Два  учасники – рибки. Інші  стають  парами  обличчям один  до  одного у  дві  лінії, беруть  один  одного  за  руки – це  сіть. Рибка  хоче  вибратися  з  сіті, вона  знає. Що  це  небезпечно, але поза  сіттю – воля. Вона  повинна  проповзти  на  животі  під  зчепленими  руками, які  при цьому  зачіпають  її  по  спині, злегка  постукують  по  ній, лоскочуть. Виповзаючи  з  сіті, рибка  чекає  свою  подругу, що  повзе  за  нею, вони беруться  за  руки  і  стають  сіттю.
Гра «Потягнулися – зігнулися»
            Вихідне  положення: стоячи, руки  і  все тіло  спрямовані  угору, п’ятки  від  підлоги  не  відривати. Ведучий: «Тягнемося, тягнемося  нагору, вище, вище…А  тепер  наші  долоні як  би  зламалися, зависли. Тепер  руки  зламалися  в  ліктях, у  плечах, упали  плечі, зависла голова, перегнулося  тіло, підігнулися  коліна, упали  на  підлогу…лежимо. Відпочиваємо, добре. Коли  діти  відпочивають  на  підлозі, ведучий  повинен  обійти  кожного  з  них  і  перевірити, чи  цілком розслаблене  його  тіло.
Гра «Ведмежата»
         Дитина  перетворилася  в  маленьке  ведмежа. Воно  лежить  у  барлозі. Подув  холодний  вітер  і пробрався  в  барліг. Ведмежа  змерзло. Воно  зжалось  в  маленький  клубочок – гріється. Стало  гаряче, ведмежа  розгорнулось  і  заричало. Дорослий  розповідає  дитині  про  ведмежа, зображує  його  рухи. Вправа  спрямована  на  м’язове розслаблення.