Група ЗПМР

Дата: 2 лютого 2021 о 12:04, Оновлено 25 лютого 2021 о 10:06
Дитинство – безтурботна щаслива пора. Здебільшого, радісна, цікава, сповнена щирих емоцій та яскравих моментів. Але дитинство у всіх різне, адже не буває двох однакових діток. В одних малят усе просто: вони швидко товаришують одне з одним, легко спілкуються, мають багато друзів, знаходить радість у простих речах. Іншим спілкуватися важче, у них майже немає товаришів, вони самотні, відчужені від своїх однолітків і взагалі не знаходять із ними спільної мови. Чому так? Усе пояснюється просто: вони особливі. В усіх сенсах. Про це слід пам’ятати, звертаючись до них, граючи з ними, допомагаючи їм.
Наше завдання – зробити життя цих малят кращим, легшим і щасливішим. Щоб вони не відчували відчуження та не почувались «небажаними». Таких дітей у світі дуже багато і їх називають дітьми із особливим освітніми потребами і одна з таких потреб – щоб ми навчилися сприймати цих дітей та правильно їх розуміти.
Співпраця і взаємодія в ім’я дитини
Навіть якщо дитині не поставлено медичного діагнозу, але в батьків виникає підозра, що вона має якісь порушення в розвитку, не варто панікувати. Необхідно спокійно розпланувати свої дії, які допоможуть малечі в її освітньому та фізичному розвитку.  Ми завжди наголошуємо батькам, що все в наших руках, і зі своєї сторони надаємо всю можливу інформаційну, методичну та моральну підтримку.
Діти з ООП мають свої особливості психомоторного розвитку, які враховуються під час організації режиму дня дошкільного начального закладу. Ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, рухливі ігри та індивідуальна робота з дітьми в нашому ДНЗ має мотиваційний компонент. Тому ми створюємо позитивний емоційний стан, зацікавлюємо дітей до виконання різних навчальних завдань.
У перервах між навчальними заняттями з дітьми з ООП проводимо рухові розминки, фізкультхвилинки, ігри та вправи на розвиток дрібно моторики, а також релаксаційні вправи з елементами автотренінгу (для гіперактивних дітей).
У довільній і спільній з дорослими діяльності надається перевага артикуляційній гімнастиці, пальчиковим іграм та вправам на розвиток дрібної моторики із застосуванням різноманітного обладнання (паличок, кілечок, масажних м’ячиків та ін.).
Дитяча гра – це діяльність, спрямована на орієнтування в предметній і соціальній дійсності. У дитячих іграх діти не лише отримують а й закріплюють знання про навколишній світ, побут, ознайомлюються із різними властивостями предметів, їх призначенням.
Важливим завданням для нас є навчання та формування навичок трудової діяльності, самообслуговування, господарської діяльності; розвиток емоційної та зорової чутливості через використання образотворчої діяльності  для розуміння барв, образів, зображень та орієнтування в просторі; залучення дітей до колективно праці, тобто, спільного виконання будь-якого доручення. Спільна діяльність дітей контролюється вихователями.
  1. Зацікавлюйте дітей до активних рухових дій
  2. Дотримуйтесь вдома режиму дня та санітарно-гігієнічних вимог
  3. Здійснюйте разом із дітьми прогулянки.
  4. Допомагайте дітям у виконанні певних дій, а не виконуйте їх за них.
  5. Розмовляйте з дитиною чіткою виразною мовою.
  6. Використовуйте малюнки для складання простих розповідей.
  7. Читайте дитині казки, вірші, співайте разом з нею.
  8. Збагачуйте знання дитини про себе та свою сім’ю (власне ім’я, прізвище, імена всіх членів родини).
  9. Знайомте дитину з родинними святами та традиціями, пояснюйте їх.
  10.  Розвивайте дрібну моторику в домашньому середовищі (вправи ігри з крупами, квасолею, каштанами).
  11.  Мотивуйте та зацікавлюйте дитину до спільної діяльності та гри, а не змушуйте.