Метою спеціального навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами у нашому закладі є корекційний розвиток пізнавальної сфери; емоційно-вольової сфери; позитивних якостей особистості, що дало б можливість після закінчення ДНЗ навчатися у спеціалізованій школі, або в умовах інклюзивного чи інтегрованого класу загальноосвітньої школи. Визначена мета виховання і навчання дошкільників із затримкою психічного розвитку реалізується через такі загальні освітні завдання: розвивальні, виховні, навчальні
Розвивальні
-
Формувати уявлення про природу, рукотворний світ, людей, що оточують, саму себе;
-
Формувати довільність поведінки, самостійність у різних видах діяльності;
-
Формувати соціальну компетентність, уміння налагоджувати доброзичливі стосунки з людьми різного віку та статі, виконувати різні соціальні ролі;
-
Розвивати фізичні якості дитини, формувати вміння володіти власним тілом, орієнтуватись у власній зовнішності у стані здоров’я, в корисних та шкідливих для дитячого організму чинниках, впливах.
Виховні
-
Формувати позитивне ставлення до природи, предметів, людей, самої себе;
-
Виховувати культуру поведінки;
-
Виховувати базові якості особистості (самостійність, працелюбність, людяність, справедливість, самовладання, відповідальність);
-
Залучати дитину засобами мистецтва до національної та світової культур.
Навчальні
-
Формувати пізнавальні уміння (аналізувати, порівнювати, узагальнювати; спостерігати, запам’ятовувати, осмислювати матеріал);
-
Формувати мовленнєві уміння (культуру слухання, запитування, висловлювання, налагодження спілкування);
-
Формувати контрольно-оцінні дії (здійснення найпростіших форм контролю власної діяльності, перевірки зробленого, внесення потрібних корективів, виправлення помилок, оцінювання зробленого).
Кадрове забезпечення
В закладі працюють вихователі, вчителі-дефектологи, вчитель-логопед та соціальний педагог, які у своїй роботі керуються такими принципами:
-
дотримання прав дитини, визначених Конвенцією про права дитини;
-
конфіденційності – діагноз та прогноз стосовно кожної дитини є предметом професійної таємниці спеціалістів;
-
консолідації зусиль – одне з одним та з батьками;
-
системності та наступності – розробка та планування освітньої траєкторії дитини;
-
комплексного підходу – в роботі із дітьми опиратися на різні види діяльності: предметно-практичну, ігрову, елементарно-трудову та ігрову як провідну діяльність в дошкільному віці.
Значною проблемою є недостатня інформованість батьків про існування закладів для дітей із особливими освітніми потребами, права дітей а також про способи та методи розвитку діток зусиллями батьків чи інших членів родини. Саме тому заклад приділяє велику увагу консультативно-просвітницькій роботі.
Забезпечення роботи вчителів-дефектологів,
вчителя-логопеда та соціального педагога
вчителя-логопеда та соціального педагога
Корекційна робота – елемент професійної діяльності всіх членів педагогічного колективу, незалежно від посади, оскільки основною особливістю навчального процесу ДНЗ компенсуючого типу є його корекційна спрямованість.
В своїй роботі педагоги враховують індивідуальні, вікові особливості та діагноз захворювання дітей. У процесі корекційно-розвивальної роботи вчителі-дефектологи, вчитель-логопед та соціальний педагог зорієнтовані на особистість дитини , що досягається створенням для дитини умов доброзичливості, психологічної безпеки; прагненням педагога до безоціночного сприйняття дитини які будуються на основі педагогічного оптимізму.