В які ігри грати із дітьми з розладами аутичного спектру

Дата: 15 січня 2021 о 10:18, Оновлено 23 жовтня 2021 о 13:22
        Для дітей з РАС, як і для їхніх нейротипових однолітків, ігри є одним із шляхів до соціалізації – з певними складними правилами і величезною кількістю явищ і подій. Ігри допомагають зміцнити зв’язок між дитиною та батьками і сприяють розвитку соціальних навичок та мовлення.
        Тому корекційно-ігрова робота з аутичними дітьми починається з найелементарніших завдань:
  1. Навчати дітей спостерігати за ігровими діями дорослого з предметами і відтворювати їх за підтримки дорослого, наслідуючи його дії.
  2. Вчити дітей обіймати іграшки.
  3. Виховувати в дітей інтерес до виконання ігрових дій з предметами шляхом наслідування та демонстрації дії дорослим.
  4. Вчити дітей грати разом, не заважаючи одне одному.
  5. Розвивати інтерес до рухливих ігор.
       Щоб робота з дитиною виявилась ефективною, варто починати з розвитку психічних процесів, особливо відчуттів і цілісного сприйняття. Значну увагу при цьому приділяється розвитку тактильного, зорово-тактильного, кінестетичного сприйняття, для чого використовую такі ігри: «Чарівний мішечок», «Відгада предмет», «Знайди предмет за описом». Пропонувати дитині скласти мозаїку.
       Особливо часто в дітей з аутизмом спостерігається затримка з розвитком навичок рольових ігор, їхня повна відсутність або спотворення. Щоб допомогти малюкові подолати відставання, варто грати з нею такі ігри: «Зоопарк» - наслідування звуків тварин; граємо з ляльками та ляльковими будиночками ф уявляти, що ляльки встають, вмиваються, грають і лягають спати; складаємо з деталей конструктора будинки, вулиці і водимо між ним автомобіль. «Лікарня» - створюємо лікарню для м’яких іграшок і лікуємо звірів. Ставимо їм уколи, закапуємо очі, вуха, перев’язуємо лапки, даємо пити ліки. Використовуємо іграшкову їжу щоб «приготувати» і «подати на стіл» різні страви. Якщо у дитини є якийсь особливий інтерес враховую у рольових іграх.