Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Розвивальне середовище – одна з умов сенсорного розвитку дітей

Дата: 28 жовтня 2021 о 14:34
Автор: admin 0. 1.
Сучасна практика виховання та спеціалізованого навчання дітей із ЗПР надає можливість отримання позитивного прогнозу в засвоєнні дітьми навчальної програми закладу дошкільної освіти при належній організації методичної і психолого-педагогічної роботи.
Розумовий розвиток дітей із ЗПР базується на сприяння їм в оволодінні власною розумовою діяльністю, її основними структурними елементами (наприклад, регуляційним або мотиваційно-орієнтовним). Загальна спрямованість роботи з малюками зводиться спочатку до групової діяльності, в якій ініціатива їх організації належить вихователю чи педагогу, що переходить до дій індивідуальних, де ініціатива належить дитині; зводиться до постановки цілі педагогом і створення їм настрою для реалізації.
Робота з дітьми із ЗПР спрямована на освіту навички колективної постановки цілей, а потім – навички вироблення індивідуального цілепокладання з відповідним емоційним настроєм до даного процесу, практичної діяльності та її плодам. Спочатку робота дітей оцінюється безпосередньо педагогом. Завданням учителів є вироблення навички колективного оцінювання, а потім і індивідуального самооцінювання.
Різноманітний працю дітей, посильного характеру, різні маніпуляції з природною матерією забезпечують суттєві можливості для систематизації, поглиблення й розширення дитячих знань про близькому оточенні, вироблення загальних уявлень і звичайних життєвих понять.
Приклади створення куточків та центрів розвивального середовища.
Привіт – це ми — інформаційний стенд, на якому розміщені фотографії дітей.
Куточок природи і  дослідництва — кімнатні рослини, рибки, тварини, птахи. Обладнання для догляду за ними. У осередку знаходяться матеріали для ручної праці, дослідно - експериментальної діяльності дітей у природі, інвентар для роботи у куточку природи. Ігровий природний матеріал. для виконання завдань з Теорії розв'язання винахідницьких завдань (ТРВЗ)
Національний куточок – Державні символи, Портрет Президента України, український віночок, рушники, вишивки, портрети поетів, письменників, художників, фотографії, ілюстрації, ляльки в національному вбранні, виставки національного посуду, предмети вжитку та інше.
Бібліотечний осередок — полиця, столик, стільці. Художня дитяча та енциклопедична література, ілюстрацій до казок, альбомні листи для замальовок.
Мовленнєвий осередок — різні види театрів, ширма, елементи декорацій.
Тут можна проводити бесіди на морально-етичні теми, вчити ролі, обговорювати казку.
Ігровий осередок — іграшки, предмети-замісники, атрибути, виготовлені у студії образотворчого мистецтва. Атрибути для сюжетно-рольових ігор: «Лікарня», «Магазин», «Перукарня», «Їдальня». «Школа» та ін. Обладнання дає змогу реалізувати емоційно-ціннісну, соціально-моральну, креативну, пізнавальну та мовленнєву лінії розвитку дошкільників. Вироби з пластикових пляшок і різноколірних пластикових кришок, а також атрибутика до них — для нанизування, вставляння, конструювання. Ігри з цими посібниками забезпечують сенсорний розвиток дрібної моторики пальців рук дитини.
Осередок розвивальних ігор — Вироби з пластикових пляшок і різноколірних пластикових кришок, а також атрибутика до них — для нанизування, вставляння, конструювання. Ігри з цими посібниками забезпечують сенсорний розвиток дрібної моторики пальців рук дитини. Дидактичні ігри, мозаїки, лото, настільно-друковані ігри, конструктори та інші.
Образотворчий осередок — куточок, де має бути папір різної форми, гуаш, олівці, фломастери, вугіль, кольорова крейда, штампи, губки, клей, глина, пластилін та інше. Столик, мольберт, поличка, де педагоги виставляють індивідуальні та колективні роботи дітей, виконані в різних техніках: об'ємна аплікація, пальчиковий живопис, кляксографія, малювання на мокрому папері, монотипія, «жива» крапля, малювання штампами, колаж тощо. Тут діти фантазують, мріють, створюють. Кераміка, альбоми живопису.
Музичний центр — різні види дитячих музичних інструментів, звучні іграшки, магнітофон, касети із записами музичних і літературних творів
Осередок рухової активності — дошка, лава, мішені, кошик з м’ячами, куби, обручі, шнури, стрічки, прапорці, палиці, коляски та інше.
Центр з вивчення дорожнього руху — автотехніка, естакади, автобани, автотреки.
Куточок настрою — художньо оформлений стенд з екраном настрою, на якому різний настрій та емоції відмічають відповідними кольорами або образами: сонечко, хмаринка тощо. За допомогою екрану настрою педагоги реалізують численні завдання емоційно-ціннісної лінії розвитку дитини.
Куточок відпочинку — місце для усамітнення з диванчиком, м’які іграшки.
Куточок «Мій родовід» — карта України, на якій представлені «родинні дерева» вихованців ведеться від дідусів, бабусь, представників давніших поколінь. Готуючи проекти своїх «родинних дерев», діти разом з батьками вносять імена та місця, де їх предки народилися, додають сімейні обереги та символи, родинні традиції, пісні та легенди
Осередок ігор з піском і водою — тут можна знайти формочки, відерця, совочки, грабельки, печатки пластмасові, силуетні фігурки людей, тварин тощо. У пісочниці дитина або група дітей може реально створювати картини світу. Діти мають усі умови, щоб моделювати свій особистий світ, відчути себе його творцем. Ігри з піском і водою стимулюють підвищення активності дитини у всіх сферах розвитку (математична, природознавча, фізична, соціальна, емоційна). Та інші.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.